LEDNICE, NOVÉ MLÝNY


Pátek, 29. července

Z práce jsem letěla rovnou domů, abych se v rychlosti osprchovala, převlíkla do cyklistického, pak jsme zašli pro kola a letěli jsme na vlak.

Janův Hrad Koupili jsme si lístek do Rakvic, kde jsme vystoupili a odtud už jsme jeli na kole. Ze začátku jsme v Rakvicích trochu bloudili než jsme našli správnou cestu. Odtud jsme jeli Velkopavlovickou cyklistickou stezkou mezi poli, kde jsme viděli asi 12 čápů přehrabujících se v čerstvě zorané hlíně. Jeli jsme kolem jezírka Kutnar a Květného jezera, ale vlastně jsme je neviděli, protože byla zastrčená někde v šáší. Rozhodli jsme se, že pojedeme ještě okolo Janova hradu. Tam se konal nějaký recitál nebo něco takového, bylo tam plno lidí. Dali jsme si tam jen kofolu a jeli jsme kolem Loveckého zámečku do Lednice do kempu Apollo. Tam jsme se ubytovali, postavili stan, umyli se a šli jsme do hospody v kempu na večeři.

Trasa: 19,49 km


Sobota, 30. července

Ráno jsme se probudili, sbalili stan a vydali se kolem Lednických rybníků k Hraničnímu zámečku a pak k Rybničnímu zámečku. V Prostředním rybníku jsem se vykoupala a jeli jsme do Lednice. Tam jsme se zastavili u stánku T-Mobile, kde okolo Nových Mlýnů jsme vyplnili jakousi anketu a dostali jsme zvonek na kolo. Zašli jsme do hospody na oběd a pak jsme jeli přes Bulhary do Milovic a Pavlova, kde jsme si dali kofolu. Pak jsme jeli přes Dolní Věstonice kolem Nových Mlýnů po stezce do Brodu nad Dyjí, kde jsme si dali další kofolu. Pokračovali jsme do Pasohlávek a hledali kemp, bohužel tam nic nebylo, až kemp Merkur. Tam jsme si zaplatili jednu noc a postavili stan mezi Velkou a Malou Lagunou a šli jsme se koupat, protože bylo velký vedro. Pak jsme se chtěli jít osprchovat, ale zjistili jsme, že za sprchu se ještě zvlášť platí (jakoby nestačila ta cena za noc). Takže jsem se osprchla venku pod ledovou vodou. Zašli jsme taky na večeři. Pak jsme chtěli jít na záchod, ale bylo tam zhasnuto a nedalo se rozsvítit. Ženský si tam svítily mobilama a čůraly a kadily poslepu.

Ve stanu jsme se uvelebili, bylo tam hrozný horko, hlásili bouřky a vítr, tak jsme ho pro jistotu ještě pořádně ukotvili. V noci přišla pořádná vichřice a ráno byla zima.

Trasa: 43 km


Neděle, 31. července

Ráno jsme se probudili do hnusného počasí. V noci bylo hodně větrno a bouřka, ale nepršelo. Balili jsme stan a začalo pršet, tak jsme zalehli a čekali až to přestane. Trvalo to tak 10 minut. Pak jsme to sbalili mokrý a vyrazili jsme.

Jeli jsme na Ivaň, pak do Vranovic, Přísnotic, Židlochovic, v Opatovicích jsme si dali k obědu nedobrý guláš a pokračovali jsme dál přes Rajhradice a Rebešovice do Brna, kudy jsme projeli kolem řeky Svitavy, Olympie, Shopping parku a pak dlooooouho kolem fabrik až na druhou stranu Brna. A pak jsme jeli kolem Lachemy, přes Ivanovice a Českou do Kuřimi. Tam jsme to zapíchli na Staré škole na pivě.

Trasa: 66,23 km

panorama Pálavy


Fotogalerie | Artefakty | Mapy |

2007 - 2013 © Emma, Klárka, Eva & Jan Šafaříkovi