KRKONOŠE


Sobota, 13. května

cesta česko-polského přátelství Toto sice není žádná dovolená, ale možná je to výlet, který stojí za zaznamenání. V pátek jsme odjeli k Honzovým rodičům do Hořic s tím, že v sobotu pojedeme na výlet do Krkonoš, teda pokud bude hezky. Naštěstí bylo.

Takže jsme ráno v 7.32 odjeli busem do Špindlu. Tam jsme měli ještě půl hodiny, než nám jel další bus na Špindlerovku, tak jsme ještě chodili po obchodech a sháněli kalhoty na mě, ale nic nebylo. Tak pak jsme tím busem vyjeli nahoru, bylo krásně, svítilo sluníčko a bylo teplo.

Vydali jsme se po červené cestě česko-polského přátelství ke Slezské boudě. Tuto trasu jsme ani jeden ještě nešli. NÁDHERA! Místy se ještě pořád držel sníh a tak cesta na Výrovku jsme museli přes něj. Minuli jsme Polední kameny (Słonecznik) a obě plesa (Wielki a Mały Staw), pak jsme to střihli po žluté k Luční boudě (ta na naší staré mapě ještě není, je tam značená jen jako zimní běžecká). Na Luční boudě jsme si koupili rohlík a po červené jsme šlapali na Výrovku.

V druhé polovině nás překvapil sníh. Silnice tam byla vyfrézovaná a na některých místech byly až 3 metry sněhu. Všichni se u toho fotili :-) Na Výrovce jsme dali polívku a pivo a vyrazili jsme po zelené k Richterovým boudám a pak po červené (železnou stezkou) do Pece. Byl tam krásný výhled na Modrý Důl, Studniční horu a Sněžku. Bylo to ale pěkně z kopce, takže jsme si dost odrovnali nohy. V Peci jsme se zase sháněli po nějakých kalhotách, ale nic :( V 16.15 jsme nasedli do busu směr Hořice.

Trasa: Špindlerova bouda -> Polední kameny (3,5 km) -> Równia pod Sniežka (3 km) -> Luční bouda (0,8 km) -> Výrovka (2,5 km) -> Richtrovy boudy (1,5 km) -> Modrý Důl (1,5 km) -> Pec pod Sněžkou (3 km) => 15,8 kmFotogalerie | Artefakty | Mapy |

2007 - 2013 © Emma, Klárka, Eva & Jan Šafaříkovi