cestovani.safarikovi.org

Červnové toulky a cyklovýlety


ZOO Dvůr Králové

pátek 13. června 2008

Poznejte Africké safari, navštivte savanu, prodírejte se deštným pralesem, nebo objevujte tajemství života na korálovém útesu. Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat.
Přes 2 300 zvířat, největší kolekce afrických zvířat v Evropě, tajemná žirafa okapi, zcela nové Tropické bažiny, Africká savana, Vodní světy a dalších 12 unikátních expozic včetně jedinečné galerie obrazů Zdeňka Buriana.

mapa

Ranč u Bizona, první výlet s vlastním vozíkem

středa 18. června 2008

mapa

Na kole kolem Tišnova

sobota 21. června 2008

mapa

Extrémy na príglu

neděle 22. června 2008

Brněnská přehrada, též vodní nádrž Brno, dříve nazývána Kníničská přehrada podle zatopené obce Kníničky, rozkládá se na řece Svratce asi 8 km severozápadně od středu města Brna na území Bystrce a Kníniček. Začíná hned za ohybem řeky u Veverské Bítýšky, pokračuje od západu směrem na jih, místy je sevřena stráněmi bývalého koryta řeky a postupuje v délce asi 17 km až k Bystrci. Betonová hráz, vysoká 34,5 m a dlouhá v koruně 120 m, zadržuje na 21 milionů m³ vody v nádrži.
Údolní nádrž vytváří největší a nejvyhledávanější rekreační středisko města Brna. Nachází se zde velké množství rekreačních zařízení, různá občerstvení a restaurace, které poskytují rozmanité služby turistům.

mapa

10. ročník cyklistického padesátikilometrového závodu ze Šatova do Šatova – Znovín Cup, vinařská padesátka

sobota 28. června 2008

Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy přilehlého Retzerlandu, po venkovských silničkách vede trasa i letošního cyklistického závodu Vinařská padesátka.

mapamapa

 
2007 - 2012 © Klárka, Eva & Jan Šafaříkovi